Tesná prehra dorastu

31.05.2019 21:42

Zápas dorastu zhodnotil tréner Michal Fedoráš: „Naši dorastenci vycestovali 26. 5. 2019 za mužstvom FK AŠK Slávia Trnava, ktorí nás v prvom zápase tejto sezóny porazili 5:1 v domácom prostredí. Na zápas sme prišli bez viacerých chalanov zo základnej zostavy, a tak dostali šancu aj iní chlapci. Začali sme veľmi dobre. Počas prvého polčasu sme boli aktívnejší, futbalovejší a domáce mužstvo sa nedostávalo veľmi k nejakým vysloveným gólovým šanciam, čo sa nedá povedať o nás, kde v čistej gólovej šanci náš hráč z päťky netrafil prázdnu bránu. Nakoniec sa nám podarilo streliť v 38. minúte pekný gól, a tak sme prvý polčas vyhrali 0:1. Smolou pre nás bolo to, že sa nám zranil kapitán mužstva Martin Macánek a v druhom polčase sme išli hneď od začiatku k nútenému striedaniu. Toto striedanie sme dosť pocítili. Napriek tomu sa chlapci snažili hrať svoju hru. Domácemu mužstvu sa podarilo v 56. minúte vyrovnať na 1:1. Zápas bol o tom, kto bude mať to povestné športové šťastie. Škoda, že ho mal náš súper a v 89. minúte sme inkasovali gól. Napriek tomu musím povedať jedno, mrzí ma výsledok tohto zápasu, ale nie hra, ktorú predviedli naši chlapci. Za toto im patrí veľká vďaka a pochvala. Zápas sme prehrali 1:2 (Macánek M.).“

Pred zápasom s Hornými Orešanmi (26. 5. 2019) mali muži jediný cieľ, a to získať 3 body a potvrdiť favorita stretnutia. Zápas kontrolovali od prvej do poslednej minúty a vytvorili si veľa šancí. Výsledok 6:0 (Nemec D. 3x, Lukáč D., Kratochvíl T., Žáček M.) nezodpovedá  zápasu, nakoľko ostalo veľa vyložených šancí nepremenených. Bolo vidno, že chalani sa bavili hrou.

Zápas prípravky s Čármi (26. 5. 2019) očami trénera Adama Ambru: „Chalani od prvej do poslednej minúty predvádzali kombinačný futbal a vytvárali si jednu šancu za druhou. Bol som spokojný s nasadením všetkých hráčov a výhra 19:1 hovorí za všetko (Pálka P. 8x, Knotek O. 4x, Horný R. 4x, Valachovič M.).“

Predprípravka odohrala behom troch dní dva ligové zápasy. V prvom sa na domácom trávniku stretla s chlapcami z Unína 26. 5. 2019. Mužstvo bolo oslabené, chýbali viacerí hráči. No i tak podávali zvyšní chlapci veľmi dobrý výkon. Chýbalo im však troška futbalového šťastia, nakoľko v poslednej minúte im súper presným zásahom zobral víťazstvo. Unín aj Gbely si zo zápasu odnášajú rovnako po bode pri konečnom skóre 7:7 (Pálka M. 3x, Krušina S. 2x, Rozboril M. 2x). V druhom zápase, taktiež doma, sa stretli s Petrovou Vsou (29. 5. 2019). Chalani mali trocha pomalší vstup do zápasu, ale neskôr sa už rozbehli a vyhrali 14:2 (Rafaelis M. 7x, Pálka M. 4x, Papánek M., Krušina S., Sekereš P.). Zostalo však aj kopec ďalších šancí nepremenených.